Giresse tregon pse nuk u ftua Lumbardh Dellova

Giresse tregon pse nuk u ftua Lumbardh Dellova

12:50, 20/03/2023

Alain Giresse ka folur rreth listës së Kosovës dhe iu është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve lidhur me këtë listë.

I pyetur lidhur me mosftesën e Lumbardh Dellovës, selektori Giresse thotë se nuk guxojnë të bëjnë prova lidhur me këtë grumbullim.

“Niveli i kampionatit është në të cilën lojtarët luajnë janë kriter për ne, dhe jo minutazha. Nuk guxojmë të bëjmë prova, dhe mos mendoni që disa lojtarë po kalojnë formë të mirë, dhe mund të jenë gati për Kosovën”, shtoi Giresse.

I ftuar nga Superliga e Kosovës në listën për dy ndeshjet është vetëm Albion Rrahmani I KF Ballkanit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco