VIDEO/ Gol dhe asist, Muriqi protagonist absolut në fitoren e Mallorcas ndaj Villarreal

10:41, 19/02/2023

Sulmuesi Dardan, Vedat Muriqi ishte protagonist absolut në fitoren e Mallorca-s ndaj Villarreal me rezultatin 4-2.

Futbollistii përfaqësueses së Kosovës tundi rrjetën në minutën e 63-të për skuadrën e tij, teksa ishte protagonist me asist tek goli i parë i ekipit në minutën e 20′ që u shënua nga Kadewere.

Me këtë fitore, Mallorca u ngjit në vendin e tetw me 31 pikë të grumbulluara, po aq sa ka edhe Villarreal që mban vendin e nëntë.

Rikujtojmë që ky është goli i 9-të që Muriqi ka shënuar këtë sezon në kampionatin spanjoll La Liga.