VIDEO/ Goli i fundit i jetës ishte fantastik, Atsu shënoi në minutën e 97-të për t'i dhuruar fitoren skuadrës së tij

12:23, 18/02/2023

Christian Atsu shënoi golin e tij të fundit me një goditje dënimi në minutën e fundit të sfidës, duke qenë kështu goli përmbyllës i karrierës dhe jetës së tij.

Ish-lojtari i Chelsea dhe Neëcastle u konfirmua sot në mëngjes se u gjet tragjikisht i vdekur nën rrënoja në moshën 31-vjeçare nga tërmeti i fuqishëm që preku Turqinë dhe Sirinë.

Goli i tij i fundit erdhi disa orë para tërmetit të fuqishëm, i cili shënoi nga goditja e dënimit në minutën e 97-të. Ai e përfundoi ndeshjen e tij të fundit me klubin turk të Hatayspor si një hero, duke i sjellë fitoren me rezultatin 1-0 ekipit të tij.