Pesë shkurt, Ronaldo dhe Neymar festojnë sot ditëlindjen

Pesë shkurt, Ronaldo dhe Neymar festojnë sot ditëlindjen

13:45, 05/02/2023

Dy futbollistë yje festojnë sot më 5 shkurt ditëlindjen. Bëhet fjalë për sulmuesin portugez Cristiano Ronaldo dhe sulmuesin brazilian Neymar. CR7 është 38 vjeç dhe braziliani feston ditëlindjen e tij të 31-të.

Ronaldo u transferua në kampionatin e Arabisë Saudite në fund të vitit të kaluar, duke nënshkruar një kontratë 2.5-vjeçare me klubin Al-Nasr. Javën e kaluar, Cristiano realizoi golin e parë me penallti.

Sa i përket Neymarit, braziliani ka mbrojtur ngjyrat e gjigantëve parizian që nga gushti i 2017-ës. Marrëveshja e tij aktuale me PSG-në zgjat deri në mesin e vitit 2025.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco