Messi ashpër ndaj arbitrit Lahoz: FIFA duhet të mendojë për këtë

Messi ashpër ndaj arbitrit Lahoz: FIFA duhet të mendojë për këtë

09:38, 10/12/2022

Lionel Messi la kritika dhe ankesa për Mateu Laoth pas finales së ndeshjes së Argjentinës kundër Holandës.

35-vjeçari ka pohuar se nëse flet për arbitrin spanjoll, atëherë do të ndëshkohet dhe nuk do ta bëjë.

“Nuk dua të flas për arbitrin sepse nuk mund të jem i sinqertë. Nëse flet, ata të dënojnë, FIFA duhet të mendojë për këtë, nuk mund të vendosin një arbitër të tillë në këtë ndeshje, nuk mund të vendosin një arbitër që nuk është në nivelin e duhur”, tha Messi i cili mesa duket ka ankesa si dhe për faullin që i atribuohet Holandës në 90’+10’ që solli dhe golin e barazimit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco