Distria Krasniqi kalon në çerekfinale të Kampionatit Botëror

Distria Krasniqi kalon në çerekfinale të Kampionatit Botëror

10:05, 07/10/2022

Distria Krasniqi po vazhdon me paraqitje fantastike në Kampionatin Botëror të xhudos që po mbahet në Uzbekistan.

Xhudistja kosovare triumfoi me IPPON ndaj italianes Giuffrida Odetta në raundin e tretë.

Odetta mori tri penalizime, duke e humbur kështu duelin.

Kështu, Krasniqi është kualifikuar në fazën çerekfinale, ku do të përballet me xhudisten nga Mongolia, Khorloodoi Bishrelt.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco