Shkëlqejnë Morata dhe Felix, Atletico e nis me fitore La Liga-n

Shkëlqejnë Morata dhe Felix, Atletico e nis me fitore La Liga-n

21:52, 15/08/2022 Alvaro Morata dhe Antoine Griezmann i sigurojnë fitoren e parë Atleticos së Madridit në këtë sezon të La Ligas në transfertën e Getafes. “Los Colchoneros” nuk e vunë në asnjë moment në diskutim triumfin në këtë transfertë, ku dominuan që në minutat e para.

Simeone u çlirua shumë shpejt nga presioni i rezultatit falë golit të Alvaro Moratas që në minutën e 15-të pasi shfrytëzoi një pasim të Joao Felix. Pjesa e parë u mbyll me epërsinë minimale të Atleticos dhe për ta mbyllur ndeshjen mendoi sërish Morata, që edhe në këtë rast pati bashkëpunimin me Felix.

Edhe pse nuk e gjeti vetë rrugën e rrjetës, talenti portugez dha edhe asistin e golit të tretë të shënuar nga Griezmann në minutën e 75-të.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco