Juventusi nuk dorëzohet, shënjestron dy futbollistë për merkaton dimërore

Juventusi nuk dorëzohet, shënjestron dy futbollistë për merkaton dimërore

11:12, 17/01/2022

Juventusi është i angazhuar në merkaton dimërore, sidomos në dy fronte kryesore, shitjen e Ramsey dhe pozicioni i Arthur.

Vetëm 45 minuta e para të ndeshjes luajti braziliani në fitoren ndaj Udinese, më pas zëvendësimi i shpjeguar nga Allegri menjëherë pas ndeshjes: “Ai mori një goditje dhe u ndëshkua gjithashtu.

Raundi i dytë i Kupës së Italisë do ta shohë atë përsëri të angazhuar në drejtkëndëshin e gjelbër, përveç nëse vijnë lajme nga Arsenali.

Një tjetër kontakt me klubin anglez ka pasur këtë javë, por kërkesat nuk ndryshojnë.

Marrëdhënia mes Arthuri dhe Juventusit mbetet në ekuilibër. Ish-lojtari i Barcelonës, siç është thënë disa herë, pëlqehet nga Arsenali dhe veçanërisht nga trajneri Arteta.

Trajneri spanjoll do të donte që ai të kompletonte mesfushën e “Topçinjve”. Numri 5 i Juventusit tashmë ka dhënë miratimin e tij për t’u transferuar në Londër.

Por jo Juventusi, i cili nuk do ta lërë Arthur të largohet në formë huazimi. Për këtë arsye, në fillim të javës priten kontakte të reja mes palëve për të kuptuar nëse operacioni mund të marrë vërtet hov.

E sigurta, megjithatë, është se Arthur nuk është jashtë projektit të Juves. Allegri nuk do ta lërë të largohet pa një alternativë adekuate.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco