Formacione zyrtare/ Rayo Vallecano-Barcelona, katalanasit duan të harrojnë humbjen  në ‘El Clasico’

Formacione zyrtare/ Rayo Vallecano-Barcelona, katalanasit duan të harrojnë humbjen në ‘El Clasico’

18:39, 27/10/2021

Barcelonës do të përballet me Rayo Vallecanon në kuadër të xhiros së 11-të.Barcelona është mysafire e Rayo Vallecanos në sfidën që nis nga ora 19:00.

'Blaugranët’ hyjnë në këtë ndeshje pas humbjes në “El Classico” ndaj Real Madridit, andaj synojnë të rikthehen te fitorja.

Pas 10 xhirove të para, Barça ndodhet në pozitën e nëntë me 15 pikë, ndërsa Rayo Vallecano ka 16 pikë në vendin e tetë.

Pritet një ndeshje e luftuar nga të dyja skuadrat që synojnë të marrin tre pikë nga ky duel shumë i rëndësishëmImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco