Yjet e ‘Premier League’ mbledhin mbi 60 mijë paund për futbollistin e mbetur në koma

Yjet e ‘Premier League’ mbledhin mbi 60 mijë paund për futbollistin e mbetur në koma

19:05, 20/09/2021

Dominic Calvert-Lewin dhe disa yje të Premier League kanë ndihmuar në mbledhjen e mbi 60,000 £ për një futbollist britanik që ishte në koma pas një sulmi të egër.

Danny Hodgson, 25 vjeç, ishte viktimë e një sulmi të paprovokuar me një grusht nga një 15 vjeçar në një stacion treni Perth në Australi, i cili e la atë me një kafkë të thyer dhe një gjakderdhje në tru.

Pas goditjes brutale që la yllin e Joondalup Hodgson për vdekje, shoku i tij Steve Burton krijoi një faqe GoFundMe për të ndihmuar në shërimin e tij.

Faqja ka qenë një sukses dërrmues dhe ka mbledhur shumën e jashtëzakonshme që nga e Mërkura.

Nga ajo shifër dërrmuese, ylli i Everton, Calvert-Lewin dhuroi pak më shumë se 2,000 £, dhe portieri i Manchester City, Scott Carson dhe gruaja e tij Amy, dorëzuan 1000 £.

Por donacioni më i madh erdhi nga portieri i Manchester United, Dean Henderson, i cili premtoi mbi 3,500 paund për gjendjen e Hodgson.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco