Mbyllet pjesa e parë, skuadrën e Chelseat e ndajnë 45 minuta nga titulli

Mbyllet pjesa e parë me epërsinë minimale të skuadrës së Chelseat.

Kai Havertz ka kaluar Chelsean në epërsi prej 1:0 në minutën e 43-të.

21:45

Shiko golin KËTU

21:37

Rezultati mbetet ende i pa ndryshuar 0 me 0.

Super ndeshja e Ligës së Kampionëve ani se me shumë intensitet, ende nuk ka dhuruar ndonjë gol.

Me një pronësi të theksuar të zotërimit të topit, përveç disa gjysëm rasteve të sulmuesit të Man Cityt, Phil Phoden dhe mesfushorit Kevin De Bryne, rasti më i mirë në ndeshje mbetet ai i Timo Werner (Video KËTU)

(21:22)

Kanë kaluar 20 minuta të super finales Ligës së Kampionëve mes Manchester City dhe Chelsea.

Rezultati ende vazhdon të mbetet ai i fillimit të ndeshjes, shkruan Syri.net Kosova

Rasti i vetëm që veçohet nga këta minuta, mbetet ai i Timo Werner në minutën e 14-të të ndeshjes (Video KËTU)

(21:17)

Me fillim nga ora 21:00 ka filluar  finalja e madhe e Ligës së Kampionëve mes Manchester City dhe Chelsea.

Derisa po zhvillohet minuta e 15-të rezultati mbetet I pa ndryshuar, ai I fillimit të ndeshjes, shkruan Syri.net Kosova.

Vlen të theksohet rasti ideal që pati sulmuesi I Chelseas në minutën e 14-të, Timo Werner që gjuajti dobët/

Ndryshe, Man City do të luftojë për të shkruar histori, derisa Chelsea kërkon lavdinë e madhe.

Formacionet zyrtare:

Man City:

Ederson; Walker, Stones, Rúben Dias, Zinchenko; De Bruyne, Gündogan, Bernardo Silva; Mahrez, Foden, Sterling

Chelsea:

Mendy; Azpilicueta, Thiago Silva, Rüdiger; James, Jorginho, Kanté, Chilwell; Havertz, Werner, Mount.

Strategjitë individuale të Pep Guardiolas dhe Thomas Tuchel pritet që ta vendosin takimin.