Villareal - Man United/ Nuk ka fitues në 90 minutat e finales e Europa League, ndeshja shkon në shtesë

22:54, 26/05/2021

90 minutat e finales së Europa League nuk e kanë përcaktuar fituesen e këtij kompeticionin madhor.

Finalja e cila po luhet mes Villarreal dhe Manchester United ka përfunduar me rezultatin e barabartë 1-1.

Fillimisht ishin spanjollët që kaluan në avantazh, pas golit të shënuar nga Gerard Moreno në minutën e 29-të. Pjesa e parë përfundoi me këtë rezultat, ndërsa në të dytën Edison Cavani shënoi për “Djajtë e kuq” në minutën e 55-të, duke vendosur baraspeshën. Skuadrat u përpoqën për të gjetur golin e avantazhit, por nuk arritën të shënonin.