Gjimshiti sfidon Realin në Champions, Strakosha ka punë me Bayern Munchen

Gjimshiti sfidon Realin në Champions, Strakosha ka punë me Bayern Munchen

12:28, 14/12/2020

Në Nion të Zvicrës u hodh shorti i fazës së 1/8-ave të finaleve të Champions League, shkruan Syri.net.

Atalanta e Berat Gjimshitit do të përballet me Realin e Madridit, ku mbrojtësi shqiptar do të ketë një detyrë mjaft të vështirë për të markuar kampionët e Spanjës.

Një tjetër kuqezi në Champions, Thomas Strakosha, do të përballet me kampionët në fuqi të Bayern Munchen.

Image

Bavarezët janë në një formë fantastike, ndaj edhe “gardiani” shqiptar i Lazios do të ketë një detyrë mjaft të vështirë për të ruajtur portën e tij.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco