10 futbollistët që kanë përqindje më të mirë për gola në Champions, lista ka befasi...

10 futbollistët që kanë përqindje më të mirë për gola në Champions, lista ka befasi...

17:17, 02/12/2020

Të shënosh gola në Ligën e Kampionëve nuk është e lehtë.

Lojtarët e klubeve t mdha europiane tentojnë që të japin maksimumin në garën më prestigjioze në kontinentin e vjetër. Nuk është befasi që Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, janë të vetmit që kanë shënuar mbi 100 gola në këtë kompeticion.

10 futbollistët që kanë përqindje më të mirë për gola në Champions League:

1- Erling Haaland (Red Bull Salzburg, Borussia Dortmund) – 1.33

Ndeshje: 12

Gola: 16.

2- Harry Kane (Tottenham) – 0.83

Ndeshje: 24

Gola: 20

3- Lionel Messi (Barcelona) – 0.81

Ndeshje: 146

Gola: 118

4- Wynton Rufer (Werder Bremen) – 0.80

Ndeshje: 10

Gola: 8

5- Ruud van Nistelrooy (PSV Eindhoven, Manchester United & Real Madrid) – 0.77

Ndeshje: 73

Gola: 56

6- Cristiano Ronaldo (Manchester United, Real Madrid & Juventus) – 0.76

Ndeshje: 172

Gola: 131

7- Robert Lewandowski (Borussia Dortmund, Bayern Munich) – 0.76

Ndeshje: 94

Gola: 71

8- Wissam Ben Yedder (Sevilla) – 0.71

Ndeshje: 14

Gola: 10

9- Roberto Soldado (Real Madrid, Valencia) – 0.70

Ndeshje: 23

Gola: 16

10- Mauro Icardi (Inter Milan, Paris Saint-Germain) – 0.69

Ndeshje: 13

Gola: 9

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco