FOTO/ Vdes në moshën 42-vjeçare ish-sulmuesi i njohur

FOTO/ Vdes në moshën 42-vjeçare ish-sulmuesi i njohur

19:15, 29/11/2020

Ka ndërruar jetë ish-lojtari i njohur senegalez Papa Buba Diop.

Sulmuesi i njohur ka vdekur në moshën 42-vjeçare nga një sëmundje të rëndë nga e cila ka vuajtur prej kohësh.

Diop u bë hero kombëtar pasi shënoi golin e fitores 1-0 ku Senegali i tij mundi Francën në Botërorin e 2002 në Japoni dhe Kore e Jugut.

Image

Diop pati një karrierë të gjatë dhe të pasur futbollistike nga ku u aktivizua me shumë skuadra të njohura si, Lens, Portsmuth, Fulham, Uest Hem dhe Birminghem.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco