Mesazhi/ Lamtumira prekëse e Pelé për Maradonën

Mesazhi/ Lamtumira prekëse e Pelé për Maradonën

09:33, 27/11/2020

Diego Maradona është dërguar për në banesën e fundit.

Vetëm një ditë pas vdekjes së tij, ai u dërgua në varrezën Bella Vista në rrethinat e Buenos Aires në Argjentinë. Ai u preh pranë prindërve të tij.

Mijëra njerëz u grumbulluan për homazhe përpara pallatit presidencial në Argjentinë. Kurse në funeral ishte vetëm një grup i vogël miqsh dhe familjarësh.

Vdekja e 60-vjeçarit shokoi botën. Legjenda e Brazilit, 80-vjeçari Pelé, me të cilin Maradona luftonte për titullin e futbollistit të shekullit, dërgoi një kurorë me lule.

Aty shkruhej: “Zoti i dha gjenialitetin, bota i dha dashurinë”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco