FOTOLAJM/ Khabib një 'përbindësh' i vërtetë, luftoi me këmbë të thyer

FOTOLAJM/ Khabib një 'përbindësh' i vërtetë, luftoi me këmbë të thyer

15:24, 27/10/2020

Khabib Nurmagomedov mposhti me lehtësi Justin Gaethje.

Ai i dha fund Gaethje në raundin e dytë dhe kështu arriti një fitore të re, dhe pastaj njoftoi se kjo ishte lufta e tij e fundit në karrierë.

Pas luftës, kreu i UFC, Dana White, u trondit nga deklarata se Khabib luftoi me një këmbë të thyer. Nëse ka pasur ndonjë që nuk beson, Kabib tani e ka provuar atë.

Dy javë më parë, Khabib theu gishtin e këmbës dhe e fotografoi në mënyrë që ta postonte pas luftës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco