Sot/ Hidhet shorti në Europa League, ja klubet në 4 vazot

Sot/ Hidhet shorti në Europa League, ja klubet në 4 vazot

11:03, 02/10/2020

Sot, në ora 13:00, do të hidhet shorti i fazës së grupeve të Europa Leagues.

Milani ishte ekipi i fundit qĂ« siguroi kualifikimin pas njĂ« fitoreje dramatike ndaj Rio Aves ku janĂ« goditur nĂ« total 24 penallti. PĂ«rveç “Djallit”, janĂ« edhe dy ekipe tĂ« tjera italiane qĂ« marrin pjesĂ« nĂ« grupe: Roma dhe Napoli.

Nuk mungojnë emrat e mëdhenj nga Anglia, si Tottenhami apo Arsenali, Benfica nga Portugalia apo Bayer Leverkuseni nga Bundesliga.

Kuptohet që ekipet më të mira janë në vazon e parë, që do të thotë se shmangen përgjithësisht përplasjet e mëdha në fazën e grupeve, por jo plotësisht, pasi Milani ndodhet në vazon e tretë.

Vazoja e parë:  Arsenal (Ang), Tottenham (Ang), Roma (Ita), Napoli (Ita), Benfica (Por), Bayer Leverkusen (Gjer), Villarreal (Spa), Cska Mosca (Rus), Braga (Por), Gent (Bel), Psv Eindhoven (Hol), Celtic (Sko).

Vazoja e dytĂ«: Dinamo Zagreb (Kro), Sparta Prague (Çek), Slavia Prague (Çek), Ludogorets (Bull), Young Boys (Zv), Crvena Zvezda (Ser), Rapid Vienna (Aut), Leicester (Ang), Qarabag (Aze), Paok (Gre), Standard Liegi (Bel), Real Sociedad (Spa).

Vazoja e tretë: Granada (Spa), Milan (Ita), AZ (Hol), Feyenoord (Hol), Aek Atene (Gre), Maccabi Tel Aviv (Isr), Rangers (Sko), Molde (Nor), Hoffenheim (Gjer), Lask (Aut), Hapoel Beer-Sheva (Isr), Zorya Luhansk (Ukr).

Vazoja e katĂ«rt: Cluj (Ru), Lille (Fra), Nice (Fra), Rijeka (Kro), Dundalk (Irl), Liberec (Çek), Royal Antwerp (Bel), Lech Poznan (Pol), Sivasspor (Tur), Ëolfsberg (Aut), Omonia (Qip), Cska Sofia (Bull).

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco