SYRI TV/ Skandali Rama-Mcgonigal, debate te ‘Siguria’. Salianji: Sa herë ka skandale merreni me sport

16:06, 31/01/2023

Skandali Rama-Mcgonigal përplasi deputetin demokrat Ervin Salianji me Ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshi në Komisionin e Sigurisë. 

Teksa kërkoi që instutucionet e sigurisë të raportojnë për ngjarjen ku është implikuar Rama, Salianji  pyeti Peleshin nësë  vizita e tij në SHBA   ka qënë  për të  dëshmuar  lidhur me këtë skandal. Pyetjet shkaktuan debate të forta në mbledhje, ku mdërhyri edhe kryetari i Komisonit Nasip Naco

Skandali Rama-MCgonigal nxiti debate të forta në Komisionin e Sigurisë, ku ishte thirrur në interpelancë Minisitri i Mbrojtjes Niko Peleshi. E ndërsa seanca ishte për ligjin e karrierës ushtarake dhe për sportin, deputeti demokrat Ervin Salianji kërkoi që të diskutohej për ngjarjen në të cilën sipas tij është komplikuar drejtëpërdrejtë kryeminstri Rama. Sipas ti, institucionet e sigurisë duhet të thirret për të raportuar  lidhur me skadalin

Salianji i drejtoi edhe disa pyetje ministrit Peleshi lidhur me viztinn e trij ën SHBA, nëse është  thirrur për këtë skandal, apo i kanë kërkuar kërkuar për ruajtjen e stabilitetit në vend.  Këto pyetje duket se  nervozuan përfaqësuesit e maxhorancës, duke shkaktuar debate e përplasje në seancë.

Ndërkohë Një tjetër ngjarje për të cilën Salianji kërkoi të diskutohej në Komisionin e Sigurisë ishte edhe aksioni i policisë për kamerat e sigurisë.

  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco