Lala: Dokumenti për agresorin e Berishës ngre dyshime të forta dhe më lë shije të hidhur

22:36, 06/12/2022

Gazetarja Klodiana Lala komentoi në emisionin ‘A Show’ me Adi Krastën në Syri Tv dhunën ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë protestës ditën e martë në Tiranë.

Klodiana Lala tha se ngjarja është e paprecedentë pasi ndodhi së pari në një protestë paqësore ndërsa shtoi se duhet një hetim nga autoritetet.

Më tej ajo theksoi se pjesa më e dyshimtë e ngjarjes mbetet dokumenti për agresorin, për të cilin u tha se vuan nga probleme të shëndetit mendor.

"Ngjarje e rëndë e paprecedentë, ndodh në një protestë paqësore, ky incident ka nevojë për një hetim. Nxitimi për ta trajtuar kështu më lë shije të hidhur.

Kjo i përket autoriteteve, duhet një grup, është person që e ndërmori këtë veprim i vetëm apo jo. Kjo është e para që më bën përshtypje. Ky dokument nuk ka formën e duhur ligjore, por nga një klinikë private."-tha Lala.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco