Meta: Patriotizmi, gjaku i derdhur për Flamur, pishtari që na ndriçon mendjet dhe udhën e duhur!

Meta: Patriotizmi, gjaku i derdhur për Flamur, pishtari që na ndriçon mendjet dhe udhën e duhur!

08:27, 28/11/2022

Ish-Presidenti i Republikës Ilir Meta, kryetar i Partisë së Lirisë, i ka përcjellë një mesazh sot qytetarëve shqiptarë me rastin e Ditës së Shpalljes së Pavarësisë.

“Sot, në Ditën e Flamurit Kombëtar, përulemi me nderim para veprës së ndritur të Ismail Qemalit dhe Etërve të Pavarësisë, që 110 vjet më parë themeluan shtetin modern duke pasur për ideal të shenjtë vetëm Atdheun dhe fatet e Tij.

Patriotizmi, sakrificat dhe gjaku i derdhur për Flamurin Kombëtar duhen të jenë në çdo kohë pishtari që na ndriçon mendjet dhe udhën e duhur ku duhet të ecim për të mbrojtur Shqipërinë nga çdo rrezik i ri dhe për ta bërë këtë tokë të bekuar sa më të begatë, ku sot e mot të gjithë shqiptarët dhe fëmijët e tyre të jetojnë me dinjitet dhe krenari.

Lavdi përjetë 28 Nëntorit të Gjergj Kastriot Skënderbeut, Ismail Qemalit, Isa Boletinit dhe Adem Jasharit!”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco