VIDEO-SYRI TV/ Rezoluta e PE, PD: Dritë jeshile për protestën e opozitës më 6 dhjetor

13:02, 25/11/2022

Për Partinë Demokratike, rezolota e PE-së  për caktimin e vijave të kuqe ndaj qeverisë Rama, legjitimon protestën e Partisë Demokratike më 6 dhjetor.

Drejtuesja e Departamentit për Politikat me Jashtë në selinë blu, Ilda Zhulali, deklaroi se rezoluta i dha goditje të fortë projektit “Open Ballkan”, duke mbështetur vetëm procesin e Berlinit.

Ajo theksoi se Partia Demokratike e përshëndet rezolutën dhe përfundimet e saj dhe i bën me dije partnerëve europianë se do të vazhdojë  të angazhohet për  forcimin e demokracisë dhe sundimin e ligjit.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco