Dy të miturit u mbytën në liqen, babain e tre s’e mban zemra, humb ndjenjat në vendngjarje

Dy të miturit u mbytën në liqen, babain e tre s’e mban zemra, humb ndjenjat në vendngjarje

22:04, 27/05/2022

Detaje të reja janë mësuar lidhur me tragjedinë e ndodhur në liqenin e Prushës në Tiranë, ku dy vëllezër kanë ndërruar jetë.

Duke luajtur në liqen, të miturit që kanë humbur jetën duke mos arritur të dalin në sipërfaqe.

Me të marrë vesh lajmin, babai i të miturve ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe pasi ka mbërritur në vendin e ngjarjes, nuk ka rezistuar më, e si pasojë ka humbur ndjenjat nga tronditja.

Ka qenë stafi mjekësor, i grumbulluar në vendin e ngjarjes, ai që i ka dhënë ndihmën e parë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco