Njerku abuzonte prej vitesh me 14-vjeçaren, ja çfarë tha ai në gjykatë

Njerku abuzonte prej vitesh me 14-vjeçaren, ja çfarë tha ai në gjykatë

10:14, 30/09/2020

Gjykata mbylli në qeli 39- vjeçarin, i cili akuzohet se abuzoi seksualisht me vajzën e bashkjetueses së tij për afro katër vite.

Trupi gjykues, bazuar në provat e paraqitura nga organi akuzës, vendosi si masë sigurie atë të “Arrestit në burg” për shtetasin L. Kurti, 39 vjeç, arrestuar pak ditë më parë, pasi dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një shtetase të mitur 14 vjeçe, (vajzën e bashkëshortes së tij nga martesa e parë).

Masa e sigurisë personale për 39-vjeçarin u zhvillua me dyer të mbyllura për shkak të situatës së COVID-19, por burime nga Prokuroria thanë për gazetën se dyshohet se i arrestuari ka abuzuar seksualisht prej disa vitesh me vajzën e mitur.

Aktualisht vajza është 14 vjeç, ndërsa dyshohet se i arrestuari ka kryer marrëdhënie seksuale me të që kur ajo ishte vetëm 10 vjeçe. Organi i akuzës, krahas dëshmive të vajzës dhe nënës së saj, ka paraqitur prova të pakundërshtueshme që fajësonin 39-vjeçarin, që ishte përgjigjja e ekspertizës mjeko-ligjore e 14- vjeçares.

Gjatë marrjes në pyetje në Komisariatin e Policisë së Durrësit, por edhe para trupit gjykues, 39-vjeçari ka hedhur poshtë akuzat duke u deklaruar i pafajshëm.

Ai ka pohuar se asgjë nuk është e vërtetë dhe se bashkëjetueset e tij e kanë trilluar gjithë këtë histori, pasi kanë dashur që ta përzënë nga shtëpia. 

“Nuk është e vërtetë. Ata që më njohin, e dinë të gjithë që nuk mund ta bëj një gjë të tillë. Gjithë këtë histori e kanë trilluar ato, pasi duan që të mos jetojnë me mua. Jam i pafajshëm, është e padrejtë të përfundoj në burg, pasi nuk kam bërë asgjë nga këto që pretendojnë ato”, është shprehur shkurtimisht pasi ka dhënë gjeneralitetet 39-vjeçari.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco