Arrestohet një femër pasi braktisi fëmijën

Arrestohet një femër pasi braktisi fëmijën

09:30, 21/03/2021

Policia e Kosovës ka arrestuar një femër të dyshimtë në Prishtinë, pasi që e njëjta ka braktisur fëmijën e saj (mashkull kosovar).

Në lidhje me rastin është njoftuar punëtori i qendrës për punë sociale si dhe është konsultuar prokurori i shtetit me aktvendim të së cilit e dyshuara pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Rasti vazhdon të hetohet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco