VIDEO/ Përplaset në pistë avioni me 191 pasagjerë në bord, raportohen 3 viktima

VIDEO/ Përplaset në pistë avioni me 191 pasagjerë në bord, raportohen 3 viktima

17:47, 07/08/2020

Një avion me 191 pasagjerë në bord që fluturonte nga Dubai për në Kozhikode në Indi është përplasur në një luginë pasi mbivlerësoi pistën.

Pamjet që qarkullojnë në mediat sociale tregojnë se një avion i shpërthyer në dy pjesë, shtrihej në një luginë afër aeroportit Kozhikode, në shtetin Indian Kerala, raporton Dailymail.

Sipas njoftimeve të policisë, piloti dhe një individ tjetër u vranë në katastrofë. 35 persona të tjerë u plagosën në përplasje.

Sipas mediave lokale, 15 ambulanca morën pjesë në përplasje dhe kanë nxitur pasagjerët e plagosur dhe ekuipazhin në spitalet e afërta. 

Deri tani  janë 177 persona të shpëtuar, 3 të vdekur përfshirë pilotin dhe dhjetëra të plagosur.

Sipas informacioneve nga 185 pasagjerë në bord, 6 janë pjestarë të ekuipazhit.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco