Aktorja Anne Heche shpallet e vdekur ligjërisht në moshën 53-vjeçare, merr fund hetimi për aksidentin

Aktorja Anne Heche shpallet e vdekur ligjërisht në moshën 53-vjeçare, merr fund hetimi për aksidentin

13:58, 14/08/2022

Departamenti i Policisë së Los Anxhelosit ka përfunduar hetimin për aksidentin me makinë të Anne Heche, ku aktorja u përplas me një shtëpi në Los Anxhelos më 5 gusht.

Ylli 53-vjeçar i filmave si Donnie Brasco, satira politike Ëag the Dog dhe xhirimi i vitit 1998 i Psycho është "me tru të vdekur", që sipas ligjit të Kalifornisë është përkufizim i vdekjes. Ajo është duke u mbajtur gjallë em aparatura, në pritje të vlerësimit për dhurimin e organeve.

“Që nga sot, nuk do të ketë përpjekje të mëtejshme hetimore për këtë rast”, njoftoi departamenti të premten. “Çdo informacion ose regjistrim që është kërkuar përpara kësaj kthese të ngjarjeve, do të mblidhet ende pasi të mbërrijnë si çështje formalitetesh dhe të përfshihen në çështjen e përgjithshme. Kur një person i dyshuar për një krim merr fund, ne nuk paraqitemi për shqyrtim.”

Detektivët që po shqyrtonin aksidentin kishin thënë se lëndë narkotike u gjet në një mostër gjaku të marrë nga Heche, e cila është shtruar në një qendër djegiesh në Los Angeles.

"Sot humbëm një dritë të ndritshme, një shpirt të sjellshëm dhe të gëzuar, një nënë të dashur dhe një mike besnik," tha familja e Heche në një deklaratë të përbashkët të premten.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco