'Sunny Hill' konfirmon pjesëmarrjen e yllit global, hiti i tij është klikuar mbi 3 miliardë herë

'Sunny Hill' konfirmon pjesëmarrjen e yllit global, hiti i tij është klikuar mbi 3 miliardë herë

20:41, 29/06/2022

Festivali Sunny Hill që do të mbahet në Prishtinë gjatë muajit gusht ka konfirmuar pjesëmarrjen e njërit prej yjeve më të mëdhenj të muzikës.

Bëhet fjalët për J Balvin, njëri prej këngëtarëve më të mirë të kohëve të fundit në botë, i njohur për këngët e tij ikonike si “Mi Gente” këngë e cila vetëm në YouTube ka më shumë së 3 miliardë klikime.

Këngëtari me famë globale me albumet e tij 6AM dhe La Familia.

Stili i tij i veçantë, latin reggaeton, urban dhe hip hop ka bërë që ai të jetë njëri prej artistëve me unik në botën e showbizzit sot.

“A jeni gati për një party me ikonën @JBalvin⚡️ Superylli global i bashkohet “headline” me hitet e tij që kanë fituar çmime e që ne do të vallëzojmë tërë natën me to”, thuhet në njoftimin e Sunny Hill.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco