Shpat Deda sonte përformon në festivalin që ‘bashkon’ kosovarët me serbët

Shpat Deda sonte përformon në festivalin që ‘bashkon’ kosovarët me serbët

18:14, 27/05/2022

Edhe këtë vit është duke u mbajtur festivali “Mirëdita, Dobar dan” në Beograd.

Qëllim i këtij festivali është shkrirja e barrierave kulturore dhe etnike mes shqiptarëve dhe serbëve, shkruan Indeksonline.

Në këtë mes të aktiviteteve do të përformojë edhe këngëtari Shpat Deda.

Këtë e ka bërë të ditur vet artisti përmes një postimi në Instagram.

“Të premten me 27 maj jemi live në festivalin Mirëdita, Dobar dan në Qendrën Kulturore Hebraike në Beograd bashkë me Visar Kuçin dhe Tomor Kuçin”, thuhej në postimin e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco