Gold Ag është lutur të vdes, kjo është arsyeja

Gold Ag është lutur të vdes, kjo është arsyeja

09:09, 14/05/2022

Rep-artisti, Arian Agushi, ka rrëfyer momentin se kur ka qenë në Medinë është lutur të vdes.

Gold Ag në një intervistë për emision N’Konak ka treguar se gjatë një momenti në kohën kur ka qenë në Haxh është lutur të vdesë për shkak të ndjenjës paqësore që ka ndjerë në ato momente.

“Në Medine njëherë edhe atëherë ne Haxh kam qenë nifar qetësie në shpirt dhe u ndal tu këqyr edhe vike një erë, se vijnë era të mira atje se ka miska, në xhami të Muhamedit a.s. edhe tu mendu diçka njëfarë flladi i mirë edhe pse ishte nxehtë shumë po brenda fllad në xhami thash o Zot nëse e kom vdekjen ngatë inshAllah e kom qitu, vet me veti kom thon.Paramendo u luta me vdek, u luta thash ne koftë ngatë mos koftë ngat Zoti e ka ndore atë punë”, tha ai për emisionin N’Konak me Islam Morinën.

Ndërkohë kënga e fundit e Gold Ag, cila u bë hit mbanë emrin “Gueril” ku po numëron me miliona klikime në kanalin YouTube.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco