Sot Betty White do të bënte 100 vjeç! Ja mënyra e veçantë se si e uron 'Google'

Sot Betty White do të bënte 100 vjeç! Ja mënyra e veçantë se si e uron 'Google'

19:50, 17/01/2022

Betty White do të kishte mbushur 100 vjeç ditën e sotme dhe “Google” po e nderon legjendën e televizionit amerikan në një mënyrë unike.

Kur shkruani emrin e saj në motorin e kërkimit, petalet e trëndafilit valëviten në ekran, së bashku me një mesazh që thotë: “Faleminderit që ishit një mikeshë”.

Ky është një homazh për rolin e saj si Rose Nylund në “The Golden Girls”, kënga me temë legjendare e së cilës përfshin vargun e mirënjohur dhe të përsëritur shpesh, “Thank you for being a friend”.

White do të nderohet gjithashtu sot në kinema me shfaqjet e “Betty White: 100 Years Young — A Birthday Celebration”, një ngjarje e organizuar nga Fathom Events, e cila fillimisht ishte shpallur muajin e kaluar para se të vdiste në pritje të ditëlindjes së saj.

Ikona e komedisë dhe televizionit vdiq më 31 dhjetor në moshën 99-vjeçare. Certifikata e saj e vdekjes thoshte se ajo pësoi një goditje në tru gjashtë ditë para vdekjes së saj.

Aktorja e dashur dhe fituesja pesë herë e çmimit Emmy la pas një trashëgimi spektakolare të shënuar nga rolet e saj në “The Mary Tyler Moore Show” dhe “The Golden Girls”.

Tashmë një interpretuese e suksesshme me dekada audiencë argëtuese, White vazhdoi të fitonte fansa të rinj në vitet e saj të mëvonshme, qoftë duke u drejtuar në “Saturday Night Live” ose duke luajtur në “Hot in Cleveland”.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco