Georgina Rodriguez: Janë shumë ziliqar për mua dhe Cristianon…

Georgina Rodriguez: Janë shumë ziliqar për mua dhe Cristianon…

11:24, 26/10/2020

A keni qënë gjithmonë një grua e fortë dhe e sigurtë?

Georgina Rodriguez i ka befasuar të gjithë më përgjigjen e saj:

'Kur isha e vogël isha një rosë e shëmtuar dhe  u ktheva në një mjellmë. Kur kam lindur, askush nuk mendonte që më vonë do isha e bukur. Komplekset janë të padobishme. Off me komplekset. Unë e dua veten ashtu siç jam, me papërsosmëritë. Askush nuk është perfekt. Ne jemi unik. Kjo tashmë është një gjë e veçantë në vetvete’ është përgjigjur Georgina për revistën ‘Mujerhow’ ku ka folur për projektetet e saja dhe për përsa i përket jetës private.

Në lidhje me projektet Georgina është shprehur:

'Unë dëshiroj ti ndihmoj të tjerët gjithnjë e më shumë.  Duhet të bëjmë diçka madhështore për njerëzit në nevojë. Dhe e shoh veten të rrethuar nga dashuria, nga energjia që më japin fëmijët e mi. Ajo që më mbush me jetë është familja ime. Do doja të isha një grua e suksesshme biznesi dhe të isha në gjendje të bëja diçka për të ndihmuar të tjerët. Sa më shumë dhuroj, aq më e lumtur jam. Më bën të ndihem e pasur’.

Pak miq:

'Unë jam një vajzë me pak miq, por kur kam një mikeshë të vërtetë e jap veten me gjithë zemër. Që në moshë të vogël mund ti numëroja miqtë e mi me gishtat e njërës dorë, gradualisht takova njerëz të mrekullueshëm dhe gishtat e duarve të mia kanë mbaruar. Por jo të gjithë kanë besimin tim. Unë jam shumë bujare me njerëzit që më tregojnë mirësi, përgjegjësi, përkushtim, këmbëngulje, njerëz që luftojnë vetëm. Ata njerëz më pëlqejnë, unë i dua punëtorët..

Si e mbron veten nga kritikat Georgina?

‘Unë kam një moto : Çfarë do të bësh, do të kritikohesh. Është kaq e thjeshtë, nuk mund ti kënaqësh të gjithë. Fatkeqësisht ka shumë zili për Cristianon dhe mua. Zilia është një ndjenjë që e kalb qënien njerëzore , nuk e bën ata të evulojë dhe e mbush me urretje dhe inat. Duket se është më mirë të lindësh i pasur që nga lindja, që të tjerët nuk kanë zgjidhje tjetër përveç se të pranojnë ndryshimet në klasë nëse ato vijnë tashmë nga një mbiemër sesa të kenë fatin e mirë të përmirësohen nga e njëjta pikë fillestare si shumica e popullsisë. Kjo është kur ata mendojnë se mund të kritikojnë dhe të thonë gjëra të tilla si: "Por kush është ky? Nëse ajo është një punonjëse e thjeshtë ”. Zilia bën shumë dëm. Me vjen keq per ta!.

Të privilegjuar :

"Unë jam. Jo për gjërat materiale që zotëroj, por për shëndetin dhe dashurinë e familjes time. Kush e ka atë është i privilegjuar. Kushdo që ka qetësinë e mendjes për të mos pasur nevojë të luftojë sëmundjen ose të shohë një anëtar të familjes që vuan është i privilegjuar. Babai im u sëmur dhe luftoi për tre vjet; është diçka që ndryshon jetën tënde dhe mënyrën se si i sheh gjërat. Të gjitha gjërat e parëndësishme zënë vendin e dytë. Unë kam qenë gjithmonë shumë e pjekur dhe e vetëdijshëm për rëndësinë e shëndetit. Kam një situatë të mirë financiare dhe jam mirënjohëse. Por kjo nuk ka qenë gjithmonë rasti dhe unë jam e vetëdijshëm për të dy ekstremet. Meqenëse i kam jetuar, e vlerësoj atë që kam më shumë se kushdo tjetër. Ashtu si partneri im, i cili gjithashtu jetoi një fëmijëri shumë të përulur pa ndonjë luks ".

Përgjegjësia ndaj 22 milion ndjekësve:

 “Edhe pse është një hapësirë për rekreacion, ku duhet të argëtohemi, është një vend frymëzimi. Ka shumë të rinj që më ndjekin, tek të cilët unë ndikoj dhe, për këtë arsye, gjithmonë kam Pepito Grillo i cili më kujton të tregoj vlerat e mia, dashurinë për familjen time, të qenit së bashku, miqësinë. Mund të tregoj një tapet të kuq dhe një fustan të mrekullueshëm që do të frymëzojë të rinjtë gjithashtu, por asnjëherë nuk postoj vetëm foto të tilla. Më pëlqen ta tregoj veten ndërsa jam e zënë duke luajtur sporte, duke ngrënë, duke u kujdesur për fëmijët e mi, duke ndarë një pasdite me biçikleta dhe kuaj me të vegjlit e mi, duke dalë për një shëtitje ... Duke treguar normalitet, realizëm; përndryshe do të ishte çorientuese. Unë jam një grua natyrale dhe e gjithanshme, i njëjti person që ecën në një gala në një qilim të kuq.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco