Epoka e ‘All i want for Christmas is you’ ka mbaruar? Mariah Carey po sjell një këngë të re

Epoka e ‘All i want for Christmas is you’ ka mbaruar? Mariah Carey po sjell një këngë të re

16:17, 14/10/2020

Revista “Economist” se nga 1994 në 2019,  Mariah Cary kishte fituar 50 milion euro për vetëm një këngë. 

Edhe pse tingëllon e pabesueshme, dhe mund të themi se nuk është vërtetë, por të paktën njëherë në vit e kemi dëgjuar këngën e famshme në mbarë botën “All I Want for Christmas is You.

Me këtë hit, Mariah Carey u bë ambasadorja kryesore e Krishtlindjeve dhe shfrytëzon çdo mundësi për të kujtuar këngën, sidomos kur festat afrohen. 

Vitin e kaluar, këngëtarja e ri-regjistroi klipin, pasi kënga ishte një ndër më të dëgjuarat në rang botëror.

Së fundmi, Mariah ka publikuar një foto, ku duken tre karrige me iniciale të bardha: “AG, MC, dhe JH”.

“MC” është për Mariah Carey zbuluan fansat, ndërsa për inicialet AG dhe JH mendohet të jenë… Ariana Grande dhe Jennifer Hudson.

A do të jetë në bashkëpunim kënga e re e Mariah Carey-t?  /K.H/Syri.net/ 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

????

A post shared by Mariah Carey (@mariahcarey) on

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco