FOTO/ Golashënuesi më i mirë në Evropë, ja lista

FOTO/ Golashënuesi më i mirë në Evropë, ja lista

20:20, 19/05/2017 Lionel Messi është golashënuesi më i mirë i vitit 2017, duke llogaritur pesë ligat kryesore evropiane.

Argjentinasi me 23 gola kryeson në këtë listë, duke lënë pas Lewandowskin me 18 gola, njëjtë ka shënuar edhe Harry Kane.

Cristiano Ronaldo renditet vetëm i gjashti me 14 gola të shënuara.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment