UEFA bën ndryshime pas finales së Europa League/ Renditja aktuale e klubeve, kryeson City

UEFA bën ndryshime pas finales së Europa League/ Renditja aktuale e klubeve, kryeson City

21:26, 01/06/2023

UEFA ka përditësuar renditjen e klubeve pas finales së Europa League. Klubi që kryeson me më shumë pikë është Manchester City me plot 143.000, vendi i dytë mbahet nga Bayern Munich me 136.000 dhe në vend të tretë qëndron Chelsea me 126.000.

Aktualisht Roma është në vend të 10-të, duke kaluar edhe Interin e vendit të 11-të, por gjithçka mund të ndryshojë pas finales së Champions League.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco