FOTO - Të mbytur në Drin/ Nëna me tre fëmijët e zhdukur në Shkodër - Shoqërohet bashkëshorti

Autogol tragjikomik në minutën e 92-të, kjo është arsyeja pse Maguire është edhe një herë objekt tallje

10:33, 14/04/2023

Mbrojtësi anglez Harry Maguire shënoi një autogol tragjik në minutën e 92-të të ndeshjes çerekfinale të Europa League kundër Sevillas dhe kështu la Manchester Unitedin e tij pa fitore në ndeshjen e parë kundër skuadrës spanjolle.

Pas pjesës së parë, United kishte epërsi 2-0 falë golave ​​të Sabitzer në pjesën e parë, por në fund të ndeshjes fatkeqësisht shënuan dy autogola dhe nga epërsia e madhe u barazuan dhe mbetën pa fitore.

Fillimisht në minutën e 84-të Malacia dërgoi topin në rrjetën e tij dhe më pas në minutën e 92-të u pa një situatë tragjikomike në zonën e rreptësisë së Djajve të Kuq, kur pas goditjes me kokë të El Nesyrit, topi goditi Maguire në kokë dhe përfundoi pas De Geas për 2-2.

Pasi kuptoi se çfarë kishte ndodhur, Maguire thjesht ra në gjunjë dhe nuk mund ta besonte atë që i kishte ndodhur, veçanërisht pasi ai hyri në fushë në pjesën e parë kur ekipi i tij kishte epërsi 2-0.

Duhet thënë gjithashtu se Maguire së fundmi mori vlerësime të mëdha nga trajneri Erik ten Hag dhe njohje se është përmirësuar shumë, por pas situatës së mbrëmshme ai u bë sërish objekt i talljeve në rrjetet sociale.