EURO 2024/ Publikohen formacionet e sfidave të mbrëmjes

EURO 2024/ Publikohen formacionet e sfidave të mbrëmjes

20:10, 28/03/2023

Në orën 20:45 do të startojnë 6 sfida të vlefshme për kualifikueset e Euro 2024.

Ndeshja më e rëndësishme padyshim është ajo mes Kosovës dhe Andorrës. Dardanët vijnë në këtë përballje pas barazimit 1-1 me Izraelin ndërsa Andorra pas humbjes me Rumaninë. Po në këtë grup do të luhet edhe dueli mes Zvicrës dhe Izraelit. Helvetët vijnë me moralin lart pas fitores 5-0 ndaj Bjellorusisë.

Ndërsa në grupin A ndeshja më e fortë është ajo mes Skocisë dhe Spanjës. Iberikët do të kërkojnë 3 pikëshin e radhës pas asaj ndaj Norvegjisë.

Në grupin D Turqia do të sfidojë Kroacinë e Luka Modric.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco