Tragjedia në Turqi, sulmuesi dhe bashkëshortja në krye të misionit

Tragjedia në Turqi, sulmuesi dhe bashkëshortja në krye të misionit

15:56, 08/02/2023

Tërmeti që goditi Turqinë ka vënë në lëvizje edhe lojtarët e njohur të disa klubeve të Stambollit. Numri i vdekjeve me kalimin e orëve po rritet vazhdimisht ndërsa klubi i Galatasaray është vënë tërësisht në dispozicion të çështjes.

Tifozët e bashkë me klubin kanë ndërmarrë inisiativë për të mbledhur sa më shumë ndihma, ndërsa mes vullnetarëve është edhe sulmuesi belg Dries Mertens me bashkëshorten.

Ata zbritën në linjën e parë të aksionit pës me bashkëshorten. Ata zbritën në linjën e parë të aksionit përveç ndihmës së madhe ekonomike që kanë dhënë në të holla.   

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco