FOTO/  Tirana mbërrin në destinacion për duelin e Champions-it, bardheblutë akomodohen në Luksemburg

FOTO/ Tirana mbërrin në destinacion për duelin e Champions-it, bardheblutë akomodohen në Luksemburg

10:02, 05/07/2022

Skuadra e Tiranës është nisur sot në orën 4:30 në drejtim të Luksemburgut, për të zhvilluar stërvitjen e fundit dhe më pas ndeshjen me Dudelanzhin.

Udhëtimi ka zgjatur 2 orë e 5 minuta dhe kampionët e Shqipërisë kanë mbërritur në destinacion.

Image

Bardheblutë do të luajnë më datë 6 korrik në Luksemburg ndeshjen e parë me Dudelanzhin.

Sfida do të nisë në orën 19:30. Nga ana tjetër, bardheblutë do të presin luksemburgasit në datën 12 korrik, ora 20:00, në “Air Albania”.

Image

Nëse kualifikohen, kampionët e Shqipërisë luajnë në turin e dytë me fituesin e çiftit Pjunik të Armenisë dhe CFR Kluzh të Rumanisë.

Image

Nëse Tirana eliminohet nga Champions-i, në turin e dytë të Konferencë Ligës përballet me humbësin e ndeshjes Zrinjski-Sherif Tiraspol.

ImageImageImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco