VIDEO/ Mjeshtëri e Zlatan Ibrahimovic nga goditja e dënimit, sulmuesi suedez kalon në avantazh Milanin

VIDEO/ Mjeshtëri e Zlatan Ibrahimovic nga goditja e dënimit, sulmuesi suedez kalon në avantazh Milanin

21:18, 01/12/2021

Sulmuesi suedez Zlatan Ibrahimovic realizoi një perlë të vërtetë nga goditja e dënimit në ndeshjen ndaj Genoas.

Në minutën e 10-të, Ibrahimovic goditi fuqishëm nga 25 metra, duke mposhtur portierin Sirigu dhe duke kaluar në epërsi skuadrën e tij.

Për Ibrahimovic, ky ishte goli i gjashtë në këtë sezon me Milanin në Serie-A.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco