Tenton ti ‘rrëmbejë’ sulmuesin, Manchester City hedh sytë nga Reali

Tenton ti ‘rrëmbejë’ sulmuesin, Manchester City hedh sytë nga Reali

17:47, 29/11/2021

Manchester City është në kërkim të një sulmuesi që të garantojë shumë gola në një sezon.

Emri i parë në listën e drejtuesve është Karim Benzema.

Francezi po kalon një formë të jashtëzakonshme dhe është një ndër kandidatët për të fituar “Topin e Artë”.

Sipas prestigjiozes “The Sun” anglezët kanë kontaktuar lojtarin për të parë mundësinë e një transferimi në merkaton e verës. 

Francezi shihet si një alternativë e bujshme nëse nuk arrihet tek sulmuesi i Totenhemit, Harry Kane.

Këtë sezon Benzema ka qenë i pandalshëm duke shënuar 16 gola dhe dhënë 8 asiste në të gjitha kompeticionet.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco