Djali i Brdariç largohet nga Vllaznia, firmos kontratën më klubin gjerman

Djali i Brdariç largohet nga Vllaznia, firmos kontratën më klubin gjerman

20:59, 20/09/2021

Tim Brdariç i jep fund aventurës tek Vllaznia. Duke mos pasur vend te kuqeblutë e drejtuar nga babai i tij, 21-vjeçari ka vendosur që ta vazhdojë karrierën në Bundesligën 3 me FC Rot-Vaiz Koblenz.

Image

Mbrojtësi ka firmosur kontratë dyvjeçare me klubin gjerman, ku pritet të ketë hapësira aktivizimi, si dhe për t’u zhvilluar më shumë si futbollist. Me ekipin e parë të Vllaznisë, Tim Brdariç shënoi një gol ndaj Apolonisë në sezonin e fundit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco