Ndeshje dramatike në’ Elbasan Arena’, Dinamo dhe Laçi ndajnë nga një pikë

Ndeshje dramatike në’ Elbasan Arena’, Dinamo dhe Laçi ndajnë nga një pikë

22:52, 17/09/2021

Dinamo dhe Laçi kanë ndarë nga një pikë në një ndeshje dramatike në “Elbasan Arena” ku VAR-I u bë protagonist në të dyja rastet.

 

Kurbinasit e nisën mirë takimin me disa raste të pastra më pas skuadra e Shkëmbit mori komandën e lojës. Pjesa e parë përfundoi në barazim pa gola. Në pjesën e dytë, Dinamo kaloi në avantazh falë një autogoli të Julian Shehut i cili devijoi në mënyrë të pavullnetshme një krosim të Isaevskit.

Kur të gjithë menduan se blutë do të merrnin tre pikët, një skemë e kurbinasve i prishi festën Bledi Shkëmbit. Roganoviç mposhti Harizajn me një supergol nga distanca. Në këtë moment pati dhe shumë tension pasi gjyqtari iu drejtua VAR-it për pretendimet për një pozicion jashtë loje në momentin e golit të malazezit.

Pas 3 minutash te monitori, Ferataj vendosi se goli ishte I rregullt, teksa ndeshja rifilloi përsëri për tu luajtur deri në minutën e 100-të. Nga një pikë për të dyja skuadrat me Laçin që shpëton nga humbja, pas disfatës turpëruese me Vllazninë javën e kaluar.

FT| DINAMO-LAÇI 1-1

53′ Shehu (autogol)/ Roganoviç 90′

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco