‘Eja në shtëpi'/ Tifozët e Chelsea i dërgojnë mesazhe e John Terry pas largimit nga Aston Villa

‘Eja në shtëpi'/ Tifozët e Chelsea i dërgojnë mesazhe e John Terry pas largimit nga Aston Villa

18:17, 26/07/2021

Tifozët e Chelsea janë lutur që legjenda e klubit John Terry të 'vijë në shtëpi' në Stamford Bridge pasi lajmi i largimit të tij nga Aston Villa u bw i ditur këtë mëngjes.

Terry , u largua në fund të sezonit fitues të Antonio Conte 2016/17 në Premier League, ndërsa ai filloi aventurën e tij të fundit si lojtar në Villa Park.

Ish kapiteni u bashkua me klubin West Midlands me një kontratë një vjeçare si kapiten i klubit në 2017, duke luajtur 32 ndeshje në sezon. Ai më pas u kthye në klub një vit më vonë, duke u bërë ndihmës-trajner i ekipit të trajnerëve të Dean Smith.

Për vendimin e tij për t'u larguar, Terry tha: "Ka qenë një nder dhe privilegj i jashtëzakonshëm që kam kaluar këto tre vitet e fundit në Aston Villa, por unë mendoj se tani është koha e duhur për të marrë vendimin jashtëzakonisht të vështirë për të lëvizur përpara.

 “Plani im i menjëhershëm është të kaloj një kohë me familjen time dhe, pas kësaj, shpresoj të marr disa ftesa për të vizituar klube dhe menaxherë në të gjithë Evropën për të zhvilluar qëllimin dhe objektivin tim për t'u bërë menaxher.

Ka qenë gjithmonë ambicia ime të kaloj në menaxhimin e futbollit dhe, duke siguruar rastin e duhur, unë ndihem i gatshëm të marr një sfidë të tillë."

Lajmi sigurisht bëri që tifozët e Chelsea të flasin dhe të ëndërrojnë të shohin heroin e tyre të kthehet në kryeqytet.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco