VIDEO/ Tifozi brazilian i çmendur pas Messit, bën tatuazh imazhin e tij: sulmuesi argjentinas mahnitet dhe...

VIDEO/ Tifozi brazilian i çmendur pas Messit, bën tatuazh imazhin e tij: sulmuesi argjentinas mahnitet dhe...

13:22, 20/06/2021

Admirimi për Lionel Messin i kalon kufijtë dhe flamujt. Futbollisti argjentinas nuk është i dashur vetëm në vendin e tij dhe në Barcelonë, por edhe në vende të tjera, siç është pikërisht rasti i Brazili, ku po luhet Copa America . Në tokën e Neymar ata e mbajnë Leon në lëkurën e tyre: një brazilian tregoi një tatuazh të jashtëzakonshëm të Messi-it, të cilit nuk i shpëtoi pa e vënë re. Ai komentoi! "Tatuazh i jashtëzakonshëm", shkroi ai.

" Më pëlqen !!! Dua ta shikoj dhe ta nënshkruaj", shtoi Messi në një koment në videon e publikuar nga TyC Sports, ku disa brazilianë treguan dashurinë e tyre për Leo dhe njëri prej tyre e bëri tatuazh përgjithmonë.

Image

Disa tifozë shkuan në Hotelin e Kombëtares së Argjentinës në hotel pas fitores 1-0 ndaj Uruguait në raundin e dytë të Copa America . Leo ishte protagonist me asist në fitoren e Argjentinës si dhe u shpall më i miri i ndeshjes.

Një nga tifozët që priti Messin, ishte edhe njeriu që kishte bërë tatuazhin. " Jam tifoz i çmendur i Messit. Për Messin është e mundur diçka e tillë. Messi është i shkëlqyer," tha ai, duke treguar punimin artistik.

Image

Ajo është festa epike e Leos në Bernabeu, jo më pak, pasi shënoi Real Madrid në një nga shumë klasikët e Spanjës. Ishte 23 Prill 2017 dhe Leo gozhdoi në 47 ' për 3-2 të Barcelonës.

Kjo festë bëri xhiron e botës dhe tifozi brazilian nuk hezitoi ta bënte tatuazh. I kushtoi 2,000 dollarë dhe puna ishte tre seanca 12-orëshe në çdo turn. Më dhembi, por ia vlejti . Tani Messi dëshiron ta takojë.

 

Image

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco