E bujshme/ Zidane mund të marrë drejtimin e Kombëtares së madhe!

E bujshme/ Zidane mund të marrë drejtimin e Kombëtares së madhe!

12:06, 09/06/2021

Zinedine Zidane është duke pritur shkarkimin e Didier Deschamp për të marrë drejtimin e kombëtares së Francës.

Trajneri aktual i “Gjelave” ka kontratë deri në vitin 2022, por nëse nuk triumfon në ‘Euro 2020’ mund të jep dorëheqjen.  Emri më i përfolur për të marrë drejtimin e Francës pas Europianit është Zinedine Zidane.

48-vjeçari u largua nga posti i Realit për të dytën herë në sezonin 2020/21 dhe tashmë është zëvendësuar nga Carlo Ancelotti.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco