'Shpifje e ulët dhe e neveritshme', Marku i kundërpërgjigjet Obanorit: Nuk kam patur asnjë...

'Shpifje e ulët dhe e neveritshme', Marku i kundërpërgjigjet Obanorit: Nuk kam patur asnjë...

22:03, 14/04/2021

Një incident i turpshëm ndodhi në fund të ndeshjes mes Vllaznisë dhe Laçit, që përfundoi me rezultatin 1-0.

Futbollisti i Laçit Erhun Obanor goditi me shkelm lojtarin e Vllaznisë, Herald Marku, duke e dëmtuar në shpinë. Obanor reagojë në rrjetet sociale duke e akuzuar Markun për racizëm.

Menjëherë pas lojtarit kurbinas ka ardhur edhe një kundërpërgjigje e Markut, i cili i ka cilësuar akuzat e Obanor, si shpifje të ulta dhe të neveritshme. Sipas mesfushorit, frika nga dënimi për atë gjest antisportiv çon drejt justifikimit.

REAGIMI I HERALD MARKUT:

“Frika nga dĂ«nimi pĂ«r atĂ« gjest antisportiv çon drejt justifikimit. ËshtĂ« njĂ« shpifje e uĂ«lt dhe e neveritshme, shumĂ« larg edukatĂ«s time. PĂ«rveç dhunĂ«s nĂ« fushĂ« kĂ«rkon tĂ« nxisĂ« nĂ«pĂ«rmjet rrjeteve sociale urrejtje me motive raciste, me shpifje pa asnjĂ« fakt tĂ« besueshĂ«m. Nuk kam patur asnjĂ« dialog gjatĂ« ndeshjes me lojtarin e Laçit (Obanor). AsnjĂ« fjalĂ« tĂ« vetme. Mesfushor qendre kam luajtur dhe kam qenĂ« çdo moment pranĂ« arbitrit kryesor. GjatĂ« gjithĂ« karrierĂ«s time kam demonstruar vetĂ«m respekt pĂ«r çdo kundĂ«rshtar. TĂ« gjitha pamjet filmike mund tĂ« tregojnĂ« shumĂ« qartĂ«. Falenderoj tĂ« gjithĂ« miqtĂ«, shokĂ«t dhe ndjekĂ«sit e mi qĂ« me mesazhet tuaja jeni interesuar pĂ«r shĂ«ndetin tim”, u shpreh Marku.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco