Lajm i mirë për ‘Dardanët’, ylli i Suedisë mungon kundër Kosovës

Lajm i mirë për ‘Dardanët’, ylli i Suedisë mungon kundër Kosovës

23:01, 27/03/2021

Kombëtarja e Kosovës do të luaj ndeshjen e parë para-kualifikuese për Kupën e Botës ‘Katari 2022’.

‘Dardanët’ si kundërshtar do ta kenë Suedinë, kjo e fundit do të luaj nesër pa yllin e ekipit, portierin – Robin Olsen. Lajmin për mungesën e 31-vjeçarit, e konfirmoi trajneri, Janne Andersson.

Olsen është i huazuar nga AS Roma te skuadra nga Premierliga Angleze, Everton.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco