Sezoni i ri/ Gara e parë në Formula 1, Verstappen e nis nga ‘Pole Position’

Sezoni i ri/ Gara e parë në Formula 1, Verstappen e nis nga ‘Pole Position’

19:52, 27/03/2021

Sezoni i ri në Formula Uno fillon nesër në Bahrain.

Piloti i Red Bull, Max Verstappen do ta filloj garën nga ‘pole position’ – pas një paraqitje fantastike në fazën kualifikuese.

Pas pilotit belg janë radhitur dyshja e Mercedes, Leëis Hamilton (kampioni botëror) dhe Valtteri Bottas.

Nga pozicioni i katërt do ta filloj garën piloti i Ferrarit, Charles Leclerc. Fernando Alonso i rikthyer në F1 këtë vit, garën e nis nga vendi i 9-të.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco