Kessie shpëton Milanin nga humbja, kuqezinjtë ndalen nga Udinese

Kessie shpëton Milanin nga humbja, kuqezinjtë ndalen nga Udinese

23:24, 03/03/2021

Milan shpërdoron mundësinë për të fituar dhe për të vënë nën presion Interin në krye, pasi nuk shkoi përtej një barazimi 1-1 me Udinesen në “San Siro”, teksa sërish iu fal një penalltie të akorduar në sekondat e fundit.

Me Ibrën e Calhanoglu në tribunë për shkak dëmtimi dhe me kapitenin Romagnoli sërish në formacion, kuqezinjtë e kishin të vështirë të shkonin rrezikshëm në zonën e Udineses, që mbrohej me forca të shumta dhe shpesh zbriste rrezikshëm në kundërsulm.

Friulianët zhbllokuan sfidën në minutën e 68’ me anë të mbrojtësit Becao, që kërceu mbi të gjithë pas krosimit nga këndorja dhe dërgoi topin në rrjetë, falë edhe një shpërqendrimi të Donnarummës.

Kur dukej se gjithçka do të mbyllej me fitoren e Udineses, Nuytinck ngatërroi sport, duke prekur një top me dorë në zonë dhe arbitri akordoi penallti për Milanin, teksa nga pika e 11 metrave ishte Franck Kessie që gjuajti saktë dhe u dha një pikë kuqezinjve, që shkojnë përkohësisht -3 pikë larg kreut.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco